Aleksandar Stanojevic: Galatasaray’ın galibiyet serisine son vermek istiyoruz

Süper Lig’in 26. haftası Konyaspor ve Galatasaray arasında oynanacak maç ile başlayacak. 

17 Mart Cuma günü Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanacak maç öncesinde yeşil-beyazlı takımın Sırp çalıştırıcısı Aleksandar Stanojevic, açıklamalarda bulundu.

Kayacık Tesisleri’ndeki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Stanojevic, Galatasaray ile yapacakları maçın çok önemli olduğunu belirtti.

“Taraftarımızdan destek istiyoruz”

Çok iyi bir noktada olmadıklarını ama daha iyi duruma gelmeye başladıklarını aktaran Stanojevic, şunları söyledi:

“Taraftarımızdan destek istiyoruz. Elimizden gelen en iyi performansı ortaya koyacağız. Galatasaray, çok baskın ve prese dayalı oynuyor. Tüm noktalarını analiz ettik, inceledik.”

Stanojevic, oyun kurulumuyla ilgili çok güzel taktikleri ve planlarının olduğunu ve bu motivasyonu sahaya yansıtacaklarını aktardı.

“Umuyoruz ki bu maç bizim için ve Galatasaray için bir şeyleri değiştirecek”

Galatasaray’ın başarısının yadsınamaz olduğunu vurgulayan Stanojevic, şunları kaydetti:

“Biz uzun süredir galibiyet alamadık. Galatasaray ise uzun süredir galibiyet alan bir takım. Umuyoruz ki bu maç bizim için ve Galatasaray için bir şeyleri değiştirecek. Ofansif ve kendi sitilimize uygun oynamak zorundayız. Çünkü şu aşamada kaybedecek bir şeyimiz yok. Tabii ki maçın gidişatına göre de bunu belirleyeceğiz. Evimizde oynayacağız. Stadyumu dolu gördüğümüz zaman defansif oynamamız zor olacak.”

Stanojevic, bulundukları pozisyondan dolayı mutlu olmadığını, sıkıntılı süreci atlattıktan sonra keyif alacağı zamanların geleceğine inandığını dile getirdi.

“Umarım bu seriyi burada durdurabiliriz”

Maç odaklı antrenmanlara öncelik vereceklerini belirten Mahir, şu ifadeleri kullandı:

“Rakibimiz ligde birinci sırada ve iyi futbol oynuyor. Güzel bir seri yakaladı. Umarım bu seriyi burada durdurabiliriz.”

Maçın hazırlıkları devam ediyor

Konyaspor, Galatasaray maçının hazırlıklarını da sürdürdü. Teknik direktör Aleksandar Stanojevic yönetimindeki antrenman, ısınma hareketleriyle başladı.

Daha sonra 5’e 2 oyunla devam eden idman, çift kale maçla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir