Ankara Barosu seçimlerinde DSA’nın adayı Mustafa Köroğlu oldu

İstifa nedeniyle boşalan Ankara Barosu’nun seçimlerinin önümüzdeki ekim ayında yapılması bekleniyor. Ankara Barosu’nun geçmiş periyotlardaki liderlerini çıkaran baroda yüklü yapıyı oluşturan Demokratik Sol Avukatlar Kümesi’nda ise bugün önseçim yapıldı.

Aday adayları Şenal Sarıhan, Hava Orhon, Deniz Aksoy, Kemal Koranel, Mustafa Köroğlu ve Veysel Kırıcı’nın baro lideri adaylığı için yarıştığı seçimler CerModern’de yapıldı. Avukatlar, saat 9’dan itibaren baro lider adayını belirlemek için oy kullandılar. Akşam saat 18.30’da oy verme süreci tamamlandı ve sandıklardan çıkan oyların sayım sonucuna nazaran Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun Ankara Barosu lider adaylığı için belirlediği isim Mustafa Köroğlu oldu.

“GENÇLERİN ONLARA VERDİĞİ KARŞILIĞI UYGUN OKUSUNLAR”

Ön seçimi kazanarak DSA Grubu’nun baro lider adayı olan Mustafa Köroğlu, önseçimi kazanmasının akabinde birinci yorumu ANKA Haber Ajansı’na yaptı. Avukat Köroğlu, şunları söyledi:

Mustafa Köroğlu’nun seçimlerde önereceği idare konseyi listesinde şu isimler yer alıyor:

“Seval Yıldırım, Nafi Çınar İnal, Mihriban Şentürk, Dava Gedikli Algül, Ersin Soybaş, Zeynep Tepegöz, Güçlü Bolat, Elçin Özge Şimşek Çağlayan, Berkay Başer, Deniz Yağmur Güneş”