Antalya’da alkol alıp bir kişiyi yaraladı bir kişiyi de öldürdü: Komşusuna sarılıp seni seviyorum dedi

İHA

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün akşam saatlerinde Ali Aktaş’ın oturduğu evin önün gelen Mustafa Ç., konuşmak için aşağıya çağırdı.

Bu sırada Mustafa Ç., Ali Aktaş’a yanında getirdiği tabanca ile 1 el ateş etti.

Kurşunun kalbine isabet ettiği Ali Aktaş olduğu yere yığılıp kalırken, Mustafa Ç. olay yerinden kaçtı.

Silah sesini duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken, Ali Aktaş yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Olayın ardından Yayla Mahallesi’ndeki evine gelen Mustafa Ç., tartıştığı karısını ayaklarından vurdu.

Şüpheli koca teslim oldu

Silahı karısının yanında bırakarak evden ayrılan Mustafa Ç., bir süre sonra yaya olarak gittiği Cumhuriyet Polis Merkezi’ne teslim oldu.

Komşusu olay yerine koştu

Mustafa Ç.’nin ayaklarından vurduğu karısı R.Ç.’nin yardımına, ilk olarak aynı apartmanda oturan ve silah sesini duyunca apartman koridoruna çıkan komşuları Hüseyin Koyuncu koştu.

Yaralı kadın hastaneye kaldırıldı

Koyuncu, kanlar içerisindeki kadını görünce 112’yi arayarak ambulans isterken, bir taraftan da ayaklarına tampon yaparak kan kaybını önlemeye çalıştı.

R.Ç., 112 Sağlık ekibinin olay yerindeki müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan R.Ç.’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Komşusuna ‘Seni seviyorum’ deyip gitti

Kendisi de büyük depremi yaşayan Mustafa Ç.’nin apartman komşusu Hüseyin Koyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Silah sesi apartman boşluğunda yankılanırken büyük bir gürültü duyuldu. Önce deprem olduğunu düşündüm. Ama avizeler ve diğer eşyalar sallanmayınca deprem olmadığını anladım.

Hemen dışarı çıktım. Apartman koridorunda Mustafa ile karşılaştım. Mustafa’ya bir şey olup olmadığını sordum. Kendisi her şeyin yolunda olduğunu, bir şey olmadığını söyledi.

‘Seni seviyorum’ diyerek bana sarıldı ve çıkıp gitti. Ben de şüphelendim ve açık olan daire kapısından içeri girdiğimde Mustafa’nın eşini kanlar içerisinde yerde yatar vaziyette gördüm. Yanında da silah vardı.

Silahın ağzına verilmiş sıkışmış mermiyi görünce hemen havlu ile silahı aldım ve mermiyi çıkardım. Sonra R.Ç.’ye tampon yaparken 112’yi aradım. Durum bundan ibaret.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir