Bekir Bozdağ: Biden’dan Macron’a 7 düvel 2023’e kilitlendi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e geldi.

Bakan Bozdağ, birinci olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimi tamamlanan Prof. Dr. Aziz Sancar Eğitim ve Sanat Merkezi açılışına katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Bakan Bozdağ, en büyük gücün maden, petrol ve gaz olmadığını en büyük gücün bilgi, bilgiyi üretme, çoğaltma, yayma ve bunu endüstriyel teknolojiye dönüştürme başarısı olduğunu kaydetti.

“Başörtüsü zulmüne son vereceğim diyen partilere dava açıldı”

Adalet Bakanı Bozdağ, başörtüsü sorunun AK Parti devrinde yapılan çalışmalarla sona erdiğini belirterek, anayasa ve kanunlara karşın haksız idari kararlar ve önlemlerle, bu kararları teyit eden haksız mahkeme kararlarıyla, zulmün isminin ‘adalet’ eşitsizliğin isminin ‘eşitlik’ olduğunu kaydetti. Ülkede başörtüsü zulmüne son vereceğini söyleyen partilere kapatma davaları açıldığını hatırlatan Bozdağ, şöyle konuştu:

Türkiye’de bayan öğrenciler ortasında ayrım yapıldı. Başı örtülü olana, ortaöğretimde de, yüksek öğretimde de eğitim-öğretim hakkından yararlanması, Anayasa ve maddelerimize karşın haksız idari kararlar ve önlemlerle, bu kararları teyit eden haksız mahkeme kararlarıyla, zulmün ismi adalet oldu, eşitsizliğin ismi eşitlik oldu. Haksızlığın ismi hak oldu, yıllar yılı bu uygulandı. Bu ülkede ‘başörtüsü zulmüne son vereceğim’ diyen partilere kapatma davaları açıldı. Münasebetlerinde bunlara yer verildi. CHP artık muhafazakarlarla da helalleşmek için dolanıyor ya onlar da koşa koşa Anayasa Mahkemesi’ne gitti ve Anayasa Mahkemesi yapılan düzenlemenin hem yürürlüğünü durdurdu hem de iptal etti. Gerisinden 14 Mart 2008’de AK Parti’ye bu nedenlerle münasebet gösterilerek kapatma davası açıldı. Türkiye nereden nereye geldiğini görmek için yaşanan değişimleri, yaşanan zorlukları birlikte kıymetlendirmek lazım.


“Türkiye’nin ihracatı varsayımı 255-260 milyon dolar”

Türkiye’nin bugün savunma endüstrinde, ihracat kalemlerinin pek birçoklarında dünyada parmakla gösterilen büyük başarılara imza attığını lisana getiren Bozdağ, bunun eğitime ayrılan değerli bütçe ve yatırımlardan kaynaklı olduğunu söyledi.

Bozdağ, 2002 yılında toplam ihracatın 35 milyar dolar olduğunu lisana getirerek, 2022 yılı, birçok ekonomik dalgalanmalar olmasına karşın Türkiye’nin ihracatının iddiası 255-260 milyar dolar düzeylerinde olduğunu vurgulayarak, Türkiye, bilgiye hükmettikçe güçlenecek, kudretlenecektir. Bakın bir sayı verip, bu bahsi kapatmak istiyorum. Bizim 2002 yılında toplam ihracatımız 35 milyar dolar. Şu an 2022 yılı, birçok ekonomik dalgalanmalar var. Buna karşın Türkiye’nin ihracatı kestirimi 255-260 milyar dolar. Biz Amerika’nın, Avrupa’nın dış pazardaki çıkarından tam 225 milyar dolarını kesip Türkiye’ye getirmişiz. Zira biz o pazarda 260 milyar dolara ulaşmasaydık, bu para ya Avrupa’nın ya Amerika’nın ya da diğer bir ülkeye gidecek. Ancak artık Türkiye’ye geliyor. Türk üreticisi, sanayicisi, emekçisi ve ülke olarak biz bundan kazanıyoruz. Onun için rahatsızlar. sözlerini kullandı.

“Biden da tıpkı şeyi istiyor, Macron da”

Adalet Bakanı Bozdağ, Biden’dan Macron’a terör örgütlerinden 7’li masaya kadar herkesin bir ortaya gelip 2023’e kilitlendiğini kaydetti.. Hepsinin ortak gayesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüyüşünü durdurmak olduğunu söyleyen Bakan Bozdağ, kelamlarını şöyle tamamladı:

Türkiye, bilgiye hükmettikçe ve buradan yerli üretimi çoğalttıkça, savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzde 20’den, yüzde 80’e çıkarıp ihracatta da 5 milyar dolarlık bir sayısı yalnızca bu alanda yakalayınca herkes Tayyip Erdoğan düşmanı kesildi. Türkiye’yi durdurmanın yolu Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ı durdurmaktan geçtiğini çok uygun biliyorlar. Onun için dikkat buyurun, Biden’ından, Macron’una 7 düvel bir ortaya geldi 2023’e kilitlendi. Terör örgütleri bir ortaya geldi, 2023’e kilitlendi. 7’li masa bir ortaya geldi, 2023’e kilitlendi. Hepsinin ortak amacı Cumhurbaşkanımızın yürüyüşünü durdurmak.

Bakan Bozdağ, konuşmasının akabinde kurdelesini keserek açılışını yaptığı eğitim merkezini ziyaret ederek, kursiyerlerin yaptığı yemeklerin tadına bakıp, sohbet etti.