Bu Altcoin Mucidine Dava Açıldı: Aldatma İddiaları!

DeFi altcoin Curve Finance’in kurucusu, ‘ticari sırların kötüye kullanılmasına’ karıştığı iddiasıyla önde gelen üç VC şirketi tarafından dava ediliyor.

VC’ler Curve Finance kurucusuna karşı dava açıyor

San Francisco mahkemesinde, Curve Finance kurucusu Michael Egorov hakkında yasal anlaşmazlık sürüyor. Üç VC devi ParaFi, Framework Ventures ve 1kx, kurucuyu aldatıcı uygulamalara karıştığı gerekçesiyle dava ediyor.

İddialara göre Michael Egorov, ‘ticari sırların kötüye kullanılmasına’ karıştı. Ancak Egorov’un savunma ekibi, iddiaların İsviçre’de 2020’ye kadar uzanan ve devam eden davaya karşı sadece bir hile olduğunu iddia ediyor.

Egorov’un avukatları şu savunmayı yapıyor:

Davacılar, bariz forum alışverişlerini haklı çıkarmak için, Egorov’u üç VC firmasını ‘ticari sırlardan’ ve 1 milyon dolarlık yatırım fonlarından vazgeçmeye kandıran kötü bir adam olarak resmeden yeni ve ikna edici bir hikaye uydurdular.

Altcoin projesine yönelik suçlamalar ve savunmalar

Bu arada, Egorov’un Curve lisansına sahip bir şirket olan Swiss Stake GmbH’de varlıklarının nasıl konuşlandırılacağına ilişkin yanlış beyanlarda bulunduğunu iddia ediyor.

Söz verildiği gibi, Erogov şirketten vazgeçme niyetinde olmadığından, VC şirketlerinin geliştiricileri, avukatları ve diğer personelleri işe almak için kullanılmadı. Ayrıca Egorov’un milyonlarca dolar değerinde CRV sattığı da iddialar arasında. Davacılar bu token’lerin kendilerine ait olduğunu öne sürüyor.

VC’ler, Swiss Stake’de taahhüt edilen öz sermayeyi alamadıklarını, yaklaşık 1 milyon dolarlık fonlarının hiçbir zaman iade edilmediğini ve hakları olduğunu iddia ettikleri on milyonlarca dolar değerindeki CRV’yi asla alamadıklarını iddia ettiler.

3 VC’nin Curve’ün rakipleriyle kaybedilen iş fırsatlarına ilişkin iddiaları mahkemece dinlenmeyi bekliyor. Michael Egorov, avukatlarıyla görüştükten sonra yorum yapacak. VC avukatlarının daha sonra yorum yapacakları bildirildi.

Suçlamalar

Risk sermayedarları, on milyonlarca dolar değerindeki CRV tokenden mahrum bırakıldıklarını iddia ediyorlar. Ayrıca, Curve Finance’e geri dönüş olmaksızın yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaptıklarını öne sürdüler. Dava, sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Egorov aleyhindeki iddialara ve Curve Finance için olası sonuçlara dikkat çekiliyor.

VC’lere göre, bir öz sermaye hissesi alacakları anlayışıyla Egorov ve Curve Finance ile anlaşmalar imzaladılar. Ancak dava, Egorov’un vaatlerini yerine getirmediğini ve VC’leri haklı mülkiyet çıkarlarından mahrum bıraktığını iddia ediyor.

En önemli çekişme noktası, CRV etrafında dönüyor. VC’ler, Curve Finance’den milyonlarca dolar değerinde CRV almaya hak kazandıklarını iddia ediyor. Ancak Egorov, bu token’leri kasıtlı olarak onlardan alıkoydu. Şirketler şimdi onları hak ettikleri paydan mahrum bıraktığı gerekçesiyle davacılar. Michael Egorov veya Curve Finance davaya resmi bir yanıt vermedi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Curve davası, Binance ve Coinbase davalarının gündemde olduğu dönemde geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx