Çamlıca Kulesi’ne ağır ilgi: 788 binden fazla kişi ziyaret etti

İstanbul’un kazandığı yeni bir simge olan Çamlıca Kulesi, açıldığı günden bu yana ağır ilgi görüyor.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken kulede adeta ziyaretçi akını yaşanıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi’ne gerçekleşen ziyaretçi akınıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

Yazılı açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, 100 yılda gerçekleştirilecek işleri 20 yıla sığdırdıklarını kaydetti.

“Avrupa’nın en yüksek kulesi pozisyonunda bulunuyor”

Karaismailoğlu, ulaşım ve bağlantı altyapısına 1 trilyon 606 milyar lira yatırım yapıldığı bilgisini vererek, “Bunlardan biri de Çamlıca Kulesi. Kule, 29 Mayıs 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Çamlıca Kulesi’nin uzunluğu 369 metre, deniz düzeyinden yüksekliği ise 587 metre. Bu özelliğiyle Avrupa’nın en yüksek kulesi pozisyonunda bulunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

100 radyo yayını tıpkı noktadan yapılıyor

Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi’nde başlayan yayıncılık faaliyetleriyle dünyada birinci sefer 100 radyo yayınının birebir noktadan, birbirinin güçlerini kesmeden ve frekansları birbirine karışmadan gerçekleştirildiğine dikkati çekti.

“Kule’yi 788 bin 241 kişi ziyaret etti”

Bakan Karaismailoğlu, “Açıldığı günden bugüne Kule’yi 788 bin 241 kişi ziyaret etti. 1 Ocak-20 Ağustos devrinde de 455 bin 945 kişi Kule’de ağırlandı.” tabirlerini kullandı.

İstanbul’un turizmine katkı sağladığı tabir edilen kulede, ikramlık eşya mağazaları, kafeterya, İstanbul görüntüsüne hakim seyir terasları bulunduğu da aktardı.

“Yatırımlarımıza devam ediyoruz”

“Durmak yok yola devam anlayışıyla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bizim vaktimiz, gücümüz, aklımız, fikrimiz sırf milletimizle, ona sunacağımız hizmetlerin planlamasında, inşasındadır. Güçlü ve büyük Türkiye, bu alın ve akıl teriyle mümkün.”