Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 10 soru: Yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Mevlana hazretleri ‘Güzel günler sana gelmez sen ona yürü’ diyor. Biz işte bu çalışmalarımızda ülkemizi aydınlık bir geleceğe yanlışsız taşıyoruz Fethin bitmeyen bir uğraş olduğunun şuuruyla durmadan dinlenmeden yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’a sahip çıkılacak bir emanet yerine talan edilecek bir nimet olarak bakanlar yalnızca Fetih sırrını değil, yalnızca Osmanlı’yı değil Cumhuriyeti de anlayamaz. Bugün bizim yaptıklarımızı da anlayamazlar her vakit söylediğimiz üzere asıl olan gönüllerin fetih edilmesidir.

Ayasofya İstanbul’da yükselen bir sancak olarak medeniyetimizdeki seçkin yerini tekrar almıştır. Rabbim bu türlü bir imkan bahşettiği için hamd ediyorum. Fatih’ten itibaren uzunca bir vakittir harap vaziyetteki İstanbul’un kısa vakitte büyüleyici bir hoşluğa sahip olması Avrupalıları cezbetmiştir.

ATATÜRK HAVALİMANI’NI KULLANIYORUZ: Atatürk Havalimanı kısmen vasfını sürdürecek. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi kentin bir nefes borusu, bir vahası olarak insanımıza hizmet verecektir. Yurt içi yurt dışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanımızı kullanıyoruz. Biz Atatürk Havalimanı’na 3 ayda 1006 odalı kent hastanesi yaptık.

İSTANBULLULARA HAKSIZLIK OLACAKTI: İstanbul Atatürk Havalimanı’nı eski işleviyle devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı. Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına muhtaçlığı vardı. Yap-işlet-devret formülüyle Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada birincilerden, çağdaş, lüks. Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel gereksinimi için de gerekli dayanağı vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA tahminen de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

Atatürk Havalimanı’nda 5 milyon metrekare üzerindeki alanı millet bahçesi yaparak İstanbul’un hizmetine sunuyoruz. Fethi çağrıştırması için 145 bin 300 ağaç dikiyoruz. Vatandaşımızın her türlü gereksinimini karşılayacak altyapı kuruyoruz. 350 yaşında zeytin ağacının da dikimini yaptık

BİZDEN DAHA ÇEVRECİ YOKTUR: Bu ülkede bizden daha samimi ve çabalı çevreci de yoktur, ağaç sevgisi bizden daha fazla kimse de yoktur. Bu iş bizim işimiz. Biz kimin ne dediğine, kimin kendini nasıl paraladığına bakmadan eser ve hizmet kervanımızı yürütmeyi sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl fethin 570’inci yıldönümü merasimlerini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımları üzerinde yaparak bu kifayetsiz muhterislere hak ettikleri karşılığı bir sefer daha vereceğiz.

SARSINTIDAN SONRA VAN’A KAÇ KEZ GİTTİN?: Bizim yaptığımız her eser üzere İstanbul’daki millet bahçesine çamur atan Kılıçdaroğlu, Van’da terör örgütünün ağzından konuşarak aklınca Kandil’e selam çakıyor. Van’ın dışlanmışlığından, terk edilmişliğinden kelam ederken bu kenti 2011’deki zelzelenin akabinde adeta sıfırdan, tekrar inşa ettiğimizden bile adamın haberi yok. O zelzeleden sonra Van’ın ne halde olduğunu biliyor musun sen Bay Kemal? Sanki sen ondan sonra kaç kez Van’a gittin, kaç sefer Erciş’e gittin, kaç defa Edremit’e gittin, kaç kez sanki Van’ın merkezini dolaştın? Bugüne kadar biz Van’a kesin sayı vermeyim en az 35 milyar harcama yaptık.

BAY KEMAL BİLGİ FUKARASIDIR: Bizim siyasi ömrümüzün büyük bir kısmı oralara sık sık yaptığımız ziyaretlerle geçti. Biz bu türlü çalıştık, hala da bu türlü çalışıyoruz. Van’da şayet bu PKK örgütünün uzantısı olanlar misyonda olmuş olsaydı inanın şu anda suyu olan bir Van bulamazdınız. Biz onların periyodunda bile oraya DSİ’nin vazifesi olmadığı halde suyu biz götürdük. Zira büyükşehir belediye statüsünde olduğu için suyu kendisinin temin etme mecburiliği var. İstanbul’u aldığımız vakit susuz bir İstanbul vardı. Kimden almıştık? CHP’den… CHP’den aldığımız İstanbul’da susuzluğu en kısa vakitte giderdik ve İstanbul’u suya kavuşturduk. Lakin Bay Kemal bunları bilmez. O bilgi fukarasıdır, siyasetin fukarasıdır. Anlamaz bu işlerden. Bütün sıkıntı CHP’ye gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. İstanbul’u yaşadınız, Ankara’yı yaşadınız, Van’daki kardeşlerime sesleniyorum, siz de o felaketi yaşadınız. Daha birinci geceden itibaren Van’da sizin yanınızda olanlar kimlerdi? Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarıydı.

Aslında bunların hepsinden haberi var. Ancak bunların gözleri vardır görmez, kulakları vardır duymaz, ağzı var konuşamaz. Niçin? Kalpleri mühürlüdür.

SUYU AKMAYAN MUSLUK AÇTI: Devletin kaynaklarının terör örgütüne aktarılmasının önüne geçmek için kullandığımız belediye başkanvekili sistemini o denli anlatıyor ki sanırsınız ses Kandil’den geliyor. Kendi belediye liderlerinin güya hizmetlerini anlatırken o denli sayılar veriyor ki toplamı bizim bir ilçe belediyemizin yaptıklarına denk gelmiyor. Bay Kemal, suyu akmayan musluğu açmak suretiyle çok büyük yatırım yaptığını söyleyecek kadar zavallı.

KILIÇDAROĞLU BİR PROJE: Kimseye ayrım yapmadan veriyoruz dediği toplumsal takviyelerin toplamı, bizim rastgele ortalama bir vilayet ve büyükçe ilçe belediyemizin düzeyine çıkamıyor. CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarını, millete hizmet için verilen kaynakları çalanın yakasına evvel ben yapışırım diyerek destekleyeceği yerde bunları belediyeleri engelleme eforu diye takdim ediyor. Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsızın sırtını sıvazlayan ise daha büyük hırsızdır. Kılıçdaroğlu CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını muhakkak etmiştir. Van’ı överken bu kenti İranlılar için nasıl cazip hale getireceğini anlatan da Kılıçdaroğlu, ülkemize gelen yabancı yatırımcıları en aşağılık halde tehdit eden de tekrar Kılıçdaroğlu. Niçin biliyor musunuz? Zira bu zat inanın yalancı. Zira bu zat omurgasız, zira bu zat bir proje, zira bu zat bir aparat. Bu zatın partisinin başına kaset komplosuyla geçirildiğinden beri Türkiye’nin ulusal çıkarlarına karşı sinsi bir savaş vermekten öbür iş yaptığını gördünüz mü? Yeniden bu zatın ülkede yapılan tüm yapıtları, hizmetleri engellemeye çalışmaktan öteki bir uğraşına şahit oldunuz mu?

Ne diyorlar? Gelmeyecekler de biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız. Ya siz ne cinssiniz ya. Devlette devamlılık temeldir, bunu nasıl dersin. Söke söke bu ülkede yargı var. Biz bir hukuk devletiyiz, nasıl vermezsin? Şakır şakır ödemeye mecbursun. Ben CHP’nin milletvekili olmuş olan müteahhitlere bu CHP’li müteahhittir münasebetiyle ben buna ödeme yapmam demedik ya. Hepsinin ödemesini şakır şakır yaptık. Niçin? Bizde bu türlü bir kin yok. Bizde hakikaten samimi olarak işini yapana, yatırım yapana her vakit takviye var.

Artık bu zatın Demirtaş’ından Kavala’sına, FETÖ’cülerinden PKK’lılarına kadar ülke ve millet düşmanı teröristleri savunmaktan, hatta bunun için Ankara’dan İstanbul’a yürümekten öbür bir uğraşı var mı?

KILIÇDAROĞLU’NA 10 SORU: Buradan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Birkaç soru sormak istiyorum. Kesin, net karşılık vermesini istiyorum. Kendisini muhatap almaya başlayabiliriz.

PKK’dan YPG’ye, tüm terör örgütlerini, en şiddetli biçimde lanetliyor mu, lanetlemiyor mu?

Türkiye’nin PKK ve YPG’ye karşı yürüttüğü hudut ötesi harekatlarını destekliyor mu desteklemiyor mu?

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği konusunda kendi devletinin izlediği siyasetlerin yanında mı değil mi?

Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’de verdiği ulusal çabada ülkesinin safında mı, karşımızdakilerin safında mı?

Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ülkemize tesirleri karşısında çabamıza en azından ilkesel olarak takviye veriyor mu, vermiyor mu?

Siyaseti ülkenin ve milletin ali çıkarları üzerinde yürütmeye var mı yok mu?

Siyasi stratejilerini yabancı ülke temsilcilerine onaylatmak yerine ülke kamuoyuyla belirlemeye yönelecek mi?

1000 yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımızda tüm pahaları, sembolleriyle asil bir devletin evladı üzere hareket etmeyi kabul ediyor mu?

Partisi içinde her türlü terör örgütü destekçisini, hırsızı, tacizciyi tasviye etmeyi düşünüyor mu?

2023’te yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?

Bu soruları uzatmak mümkün. Bunlara vereceği yanıtlara razıyız.” (HABER MERKEZİ)