Evlilik kredisi başvuru şartları 2023! Yeni evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda duyurduğu devlet destekli evlilik kredisinde, yeni evlenen gençlere 150 bin lira evlilik kredisi verileceğini açıkladı. 24 ay geri ödemesiz krediye 48 ay vade yapılacak kredi için vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki yeni evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek? İşte evlilik kredisi şartları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Gençlerimizi aile kurmaya teşvik ediyoruz. Yeni evlenen çiftlerimize evlilik kredisi vereceğiz. Aile ve gençlik bankası kuracağız. Bu banka ile gençlerimizi destekleyeceğiz. Doğal gazın geliri ile destekleyeceğiz. Hibe ve teşvik programları ile yanlarında olacağız. Şartların zorluğu imkanların kıtlığı onları korkutmasın. Ben uygulamanın başında olan bir insan olarak konuşuyorum. ” dedi. İşte evlilik kredisine dair tüm merak edilenler…

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

AK Parti’nin seçim vaadi olarak dikkat çeken detaylar biri ‘faizsiz evlilik kredisi’ oldu. Ancak başvuru şartları henüz açıklanmadı. Ayrıca evlilik kredisinin ne zaman verileceğine dair net bir tarih yok.

Seçim beyannamesinde de yer alan Aile Koruma Kalkanı Programı olarak açıklanan projenin finansmanı, uluslararası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak.

Bu sosyal amaçlı bankanın ana gelir kaynaklarından birisinin de Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin belirli bir yüzdesi olacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir