Fatih Karagümrük’ün eski futbolcusu Yann Karamoh bıçaklı hücuma uğradı

Süper Lig gruplarından Fatih Karagümrük’te geçtiğimiz dönem forma giyen Yann Karamoh’la ilgili Fransız basını şoke eden haberi duyurdu. 23 yaşındaki oyuncunun bıçaklı akına maruz kaldığı belirtildi. Fildişili futbolcuya yapılan hücumun, birlikte olduğu bayanın sevgilisi tarafından gerçekleştirildiği argüman edildi.

Yann Karamoh’un 12 Haziran’da yayımlanan görüntüsü toplumsal medyayı salladı. 

Le Parisien‘in haberine nazaran, toplumsal medyada Yann Karamoh’un darp edildiği anların görüldüğü görüntünün detayları belirli oldu. Yann Karamoh’un saldırgan tarafından elmacık kemiğinin kırıldığı, gözüne ve çenesine ağır darbeler aldığı öğrenildi.

Karamoh yaptığı açıklamada “Benim gururum ve ailem var, bu imgeler ömür uzunluğu benimle kalacak. Bir elinde bıçak vardı ve başkasıyla de bana daima vurdu” sözlerini kullandı.

2 YIL MAHPUS CEZASI

Fransız basınında yer alan haberde genç futbolcuyu darp ettiği argüman edilen ve görüntüleri müsaadesiz bir biçimde paylaşan kişinin 2 yıl mahpus cezası aldığı kaydedildi. Yann Karamoh’un son durumuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

4 GOL VE 3 ASİST

Fatih Karagümrük’ün geçtiğimiz dönem başında Parma’dan kiraladığı Yann Karamoh, İstanbul grubunda 35 karşılaşmada forma giydi. Fildişi Kıyıları asıllı oyuncu rakip fileleri 4 defa havalandırdı. Yann Karamoh ekip arkadaşlarına 3 asist yapma başarısı gösterdi.

SÖZLEŞMESİ DÖNEM SONUNDA BİTECEK

Caen altyapısında yetişen Yann Karamoh daha sonra Inter, Bordeaux, Parma ve Fatih Karagümrük formaları giydi. 23 yaşındaki oyuncunun Parma ile olan mukavelesi dönem sonunda bitecek. Fransız pasaportu da bulunan futbolcunun yeni piyasa bedeli 4 milyon euro olarak gösteriliyor. Yann Karamoh, Fransa U21 Ulusal Ekibi’nin formasını 4 sefer giydi.