Felç kalıp penceresinin önünde hayatını sürdüren Erhan’a yardım eli

Antalya’da inşaatta çalışırken geçirdiği iş kazası sonucu felç kalan Erhan Ezer’e (24), yardım eli uzandı. 8 aydır çıkamadığı, pencerenin önüne koyduğu sehpa üzerine oturarak dışarıyı seyretti evinden alınan Erhan Ezer, tedavi için hastaneye yatırıldı.

Kepez ilçesinde, 12 yaşında anne ve babasının ayrılmasının akabinde bir müddet yetiştirme yurdunda kalan Erhan Ezer, lise eğitimini tamamlayıp turizm bölümünde çalışmaya başladı. Pandemi nedeniyle turizm kesiminde iş bulamayan Ezer, bu süreçte inşaatlarda çalıştı.

Ocak ayında inşaatta çalışırken bir anda gözü kararan Ezer, yüksekten düştü. Hastaneye götürülen ve omuriliğinden darbe aldığı belirtilen Ezer’e, 8 platin takıldı. Operasyonun akabinde Erhan Ezer’in belden aşağısı felç oldu.

4 KATI SIRTINDA ÇIKARDI

Huzurevinde bir mühlet kalan, parası olmadığından gerekli tedaviyi yaptıramayan Ezer, arkadaşından yardım istedi. Ezer’i huzurevinden alan arkadaşı, asansörü olmayan binada 4 kat sırtında taşıyıp konutuna çıkardı.

Hayatına tekerlekli sandalyeyle devam eden Ezer, başvurduğu yerlerden geri dönüş alamayınca odasında kaslarını hareket ettirmek için spor yapmaya başladı. 8 aydır odadan çıkamayan, hareket alanının kısıtlılığı nedeniyle 19-20 saatini yatağında geçiren Ezer, sokakta yürüyüş yapanları, pencerenin önüne koyduğu sehpa üzerine oturarak seyrediyor.

HASTANEYE YATIRILDI

Erhan Ezer’in yaşadığı zorlukların DHA tarafından gündeme getirilmesinin akabinde yetkililer ve gönüllüler harekete geçti. Antalya Yardımlaşma Platformu üyeleri tarafından acil muhtaçlıkları karşılanan Erhan Ezer’e engelli maaşı da bağlandı.

Yetkililerin, konutundan aldığı Ezer, tedavisine yatarak devam edebilmesi için Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği’ne yatırıldı. Umutla çalışıp tedavisine devam eden ve aylar sonra insanların ortasına çıkabilen Erhan Ezer, en büyük hayalinin bir an evvel ayağa kalkabilmek olduğunu belirtti.

‘ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM’

Ayağa kalkabilmek için çabasını sürdüreceğini söyleyen Erhan Ezer, “Son görüşmemizden sonra hastaneye geldim. Çok yeterliyim, bomba üzereyim. Fizik tedaviye başladım, hekimlerim çok yeterliler. Elimden geldiğince çaba ediyorum. Artık benim azmime bağlı. Ben elimden geleni yapacağım, olup olmamasına takılmıyorum. Çaba edeceğim. Sonucun ne olduğu çok kıymetli değil. Ayağa kalkmak istiyorum. İmkan bulamayan insanların da imkan bulması çok değerli. Çok mutluyum” dedi.

‘AZİMLİ OLMASI BİZİ ÇOK MEMNUN ETTİ’

Erhan Ezer’e ellerinden gelen dayanağı sağlayacaklarını söyleyen Antalya Yardımlaşma Platformu sözcüsü Halit Mert, “DHA’nın yayımladığı haberden sonra Erhan kardeşimizin durumundan haberdar olduk. Biz de Antalya Yardımlaşma Platformu olarak harekete geçtik. Acil gereksinimlerini giderip, tedavi için hastaneye yatmasına ve refakatçı gereksinimini karşıladık.

Hastanedeki gereksinimleri ve bakımıyla ilgili yanında oluyoruz. Kendisinin azimli olması bizi çok keyifli etti. Hekimleri da yürümek için çabaladığını söyledi. Evvelki hayatı çok güç, artık en azından tedavi olup insan içine çıkabiliyor. Elimizden gelen takviyesi sağlayacağız” diye konuştu. (DHA)