Fenerbahçe Beko için Dimitris Itoudis argümanı

Amatör branşlarda başarılı bir devir yaşayan Fenerbahçe idaresi, basketbolda yoluna sağlam adımlarla devam etmek istiyor.

Sarı-lacivertli grup, bu doğrultuda geçmişte Panathinaikos’ta tam 13 yıl Zeljko Obradoviç’in asistan koçluğunu yapan Dimitris Itoudis ile anlaştı.

Tarafların önümüzdeki günlerde mevzuyu netliğe kavuşturacağı ve resmi süreçleri tamamlayacağı söz edildi.

Ntvspor’un haberine nazaran, bir aksilik yaşanmaması halinde Fenerbahçe Beko’nun Dimitris Itoudis’e emanet edilmesi katılaştı.

DIMITRIS ITOUDIS KİMDİR?

1970 yılında Yunanistan’da dünyaya gelen Dimitris Itoudis, 20 yaşında Zagreb 18 Yaş Altı Ekibi ile başladığı koçluk mesleğinde daha sonra sırasıyla; KK Zagreb ve PAOK gruplarında asistan koçluk misyonunda bulundu.

1996’da bir devir PAOK’un baş antrenörü olan Itoudis akabinde Panionios’ta yeniden yardımcı koç oldu. Philippos Thessaloniki ile MENT’i çalıştıran Dimitris Itoudis, daha sonra 1999-2012 ortası Panathinaikos’ta koç Zeljko Obradoviç’in asistanlığı vazifesini icra etti.

2013-2014 döneminde temsilcimiz Banvit’e gelen Yunan koç, 2014’ten bugüne Avrupa devi CSKA Moskova’da vazife yapıyor. Tecrübeli koç, CSKA Moskova ile çok sayıda muvaffakiyete ve şampiyonluğa imza attı.