Havalimanında şaşırtan olay! Bavulun içinden çıktılar

Tayland’ın başşehri Bangkok’tan Hindistan’ın Chennai kentine seyahat edecek olan yolcunun bavulunda 6 farklı çeşitte toplam 17 canlı hayvan bulundu.

Tayland’ın başşehri Bangkok’tan Hindistan’ın Chennai kentine seyahat edecek olan yolcunun bavulunda Suvarnabhumi Havalimanında yapılan denetim sırasında 6 farklı tıpta toplam 17 canlı hayvan bulundu. Hindistan asıllı 21 yaşındaki Abilash Annaduri isimli yolcunun bavulundan 1 yavru çöl tilkisi, 1 rakun, 2 iguana, 2 piton yılanı, 3 monitör kertenkelesi ve 8 marmoset maymunu çıktı.

Bavulun içinde bantla sabitlenmiş olan plastik kutuların içinde bulunan hayvanların epeyce bitkin düştüğü görülürken, bavulun içinde ayrıyeten kutuları gizlemek hedefiyle konulduğu düşünülen hayli fazla sayıda yiyecek, içecek ve oyuncak paketleri çıktı.

Bavuldan çıkan hayvanlara birinci sıhhat müdahalesi sonrasında yapılan açıklamada, tüm hayvanların sıhhat durumunun düzgün olduğu gözlemlenirken, hayvanların hiç birisinde çip olmadığı ve bu nedenle nereden geldiklerinin tespit edilmesinin güç olduğu belirtildi. Hayvanların toplam maliyetlerinin yaklaşık 49 bin Türk Lirası civarı olduğu söz edildi.

Hayvanları ve doğayı muhafaza kapsamında ağır cezai yaptırımları olan Tayland’da, polis tarafından gözaltına alınan yolcunun şahsın 10 yıla kadar mahpus ve 1 milyon bahta kadar para cezası alabileceği belirtildi.

KAYNAK: İHA