Isparta’da yanından çoban geçen karısına sinirlendi! Çocukları önünde vurdu

Isparta’da 2 ekim 2022 tarihinde akşam saatlerinde evli ve iki çocuk sahibi çift 13 ve 15 yaşındaki çocuklarıyla birlikte köyde bulunan ağıla çıktı.

Kısa süre içerisinde çift arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Sezer Işık çocuklarının gözü önünde eşi Yadigar Işık’ ısilahla vurdu.

Olayın ardından Sezer Işık olay yerinden kaçarak uzaklaşırken, annelerini yerde gören çocuklar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Yaralı kadın hayatını kaybetti

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve jandarma olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Yadigar I. Isparta Şehir Hastanesi ‘ne kaldırılarak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İkinci duruşma görüldü

 Isparta’da iki çocuğunun gözü önünde eşini öldüren sanığın, ağırlaştırılmış müebbet talebiyele açılan davanın ikinci duruşması görüldü.

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu Sezer Işık Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEBGİS) ile taraf avukatları ve tanıklar katıldı.

“Belinden silahı çıkardı annem o sırada silahı tutmaya çalıştı”

Mahkemede tanık olarak dinlenilen, öldürülen Yadigar I. ve sanık Sezer Işık’ın oğlu Ali Işık olay günü yaşanılanları anlatarak şöyle dedi: 

O gün biz evdeydik. Annemle birlikte motosikletle keçilere su vermek için keçilerin olduğu yere çıktık.

Babam ve kardeşim tankerle arkadan geleceklerdi. Yol üzerinde taşlar vardı, tanker gelirken takılıp dökülmesin diye taşları temizledik.

Yolda köyümüzde çoban olan Mehmet M. ile karşılaştık. Keçilerin olduğu çadıra geldik. Babam geldiğinde anneme “ne konuştunuz” onunla dedi.

Bizde bir şey konuşmadık dedik.

Bana da aynı soruyu sordu bir şey konuşmadık dedik. Belinden silahı çıkardı annem o sırada silahı tutmaya çalıştı. Silah patladı şarjör yere düştü.

Ben o sırada bulunduğum açıdan dolayı silahın yönünün ne tarafa olduğunu görmedim. Babam yere düşen şarjörü alıp kaçtı bizde ambulansı aradık.

“Silah patlamadan tabancanın şarjörü yere düşmüştü”

Sanığın diğer oğlu tanık Kerem Işık ise, annesiyle abisinin keçilere su vermek için önden gittiklerini kendisinin de babasıyla arkadan geldiklerini dile getirerek şöyle konuştu: 

Babamla birlikte Çoban Mehmet M’yi, annem ve abimin 10 metre uzağında gördük. Annem ve abim onunla konuşmuyordu. Çadıra geldiğimiz de babam traktörden iner inmez ‘onunla neden konuştunuz?’ dedi.

Onlarda ‘Biz onunla konuşmadık’ dediler. Babam silahı belinden çıkardıktan sonra yine aynı soruyu sordu. Anneme, ‘oğlunu vururum bak! dedi. Silah patlamadan tabancanın şarjörü yere düşmüştü.

Sonra annem babamın üstüne atladı ve silah patladı. Daha sonra babam şarjörü aldı kaçtı. Bizde 112’yi aradık.

Duruşma ertelendi

Duruşmada, mütalaasını veren savcı, eşe karşı işlenen kasten öldürme suçu gerekçesiyle sanığın ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 18 Mayıs tarihine erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir