İzmir’de vahşet: Rehin alındı, dövüldü, bıçaklandı

İzmir’in Konak ilçesinde Havva Çevirgen (20), teze nazaran 4 ay evvel birlikte yaşamaya başladığı E.D.’nin bıçaklı saldırısına uğradı.

Rehin alındığı meskende dövülüp, bedeninin çeşitli yerlerinden 51 bıçak darbesiyle yaralanan Çevirgen hastaneye kaldırılırken, olaydan sonra kaçan kuşkulu E.D. ise polisin çalışması sonucu yakalandı.

Olay, dün öğle saatlerinde Lale Mahallesi 2250 sokakta bulunan bir meskende meydana geldi.

İddiaya nazaran Diyarbakır’dan boşanma evresindeki eşini terk ederek 4 ay evvel İzmir’e gelen Havva Çevirgen, E.D. (21) ile tanıştı. İkili kısa müddet sonra imam nikahıyla birlikte yaşamaya başladı.

Dün öğle saatlerinde E.D. Havva Çevirgen’le birlikte bir arkadaşının meskenine giderek uyuşturucu unsur kullandı. E.D., uyuşturucu hususun de tesiriyle Havva Çevirgen’e saldırmaya başladı.

Bunun üzerine Çevirgen, konuttan uzaklaşmak istedi. Lakin Çevirgen’i evvel döven E.D., daha sonra bıçakla rehin alarak konuttan gitmesini engelledi.

YARDIM ÇIĞLIKLARINI DUYAN KOMŞULARI POLİSE HABER VERDİ

Misafirliğe gittiği meskende birlikte yaşadığı kişinin saldırısına uğrayan Çevirgen’in yardım çığlıklarını duyan komşuları durumu 112 Acil Davet Merkezine bildirdi.

Bu sırada E.D., elindeki bıçakla Çevirgen’i yaraladı.

Feci formda dövülen ve bıçaklanan Çevirgen, kanlar içerisinde yere yığıldı. Kuşkulu E.D. ise olay yerinden kaçtı.

51 BIÇAK KESİĞİ SAPTANDI

Kısa müddet sonra adrese polis ve sıhhat takımları geldi. Sıhhat grubunun yaptığı birinci müdahalenin akabinde Çevirgen, ambulansla Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yapılan denetimde bedeninde 51 bıçak darbesi bulunduğu belirlenen Çevirgen, hayati tehlikesi nedeniyle ağır bakım ünitesinde tedaviye alındı. Polis takımları de olay yerinde inceleme yaptı.

ÇOK SAYIDA HATADAN KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Hata Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği grupları olay yerinden hata aleti ile birlikte kaçan E.D.’nin yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

E.D.’nin Buca ilçesine bağlı Çaldıran Mahallesi’ndeki bir adreste gizlendiği bilgisine ulaşıldı.

Eve yapılan baskınla cürüm aleti bıçakla birlikte yakalanan E.D., sıhhat denetiminin akabinde emniyete götürüldü.

Burada yapılan denetimlerde kuşkulu E.D.’nin cinsel atak, gasp, taammüden adam öldürmeye teşebbüs üzere hatalardan kaydı olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.