Kaftancıoğlu: Demokrasi yoluyla bir diktatörü göndereceğiz

CHP’nin 81 vilayet gençlik kolları lideri İstanbul Planlama Ajansı’nın Florya’daki merkezinde bir ortaya geldi. Aktifliğe; CHP Genel Lider Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Onursal Adıgüzel, CHP milletvekilleri, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik ve belediye liderleri katıldı.

Kaftancıoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Hep ne diyoruz? Gençlik gelecek. Bazen bunu cümlenin gidişine nazaran kullanıyoruz lakin sizlerden bir ablanız olarak tek bir isteğim var ki, siz zati hissediyorsunuz. Hissetmeseniz bu yürekte olamazdınız esasen. Partimize, partimizin prensiplerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini maksatları hâline getiren genel liderimize, genel liderimizin sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel liderimize, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız güce güvenerek tahminen de dünya tarihinde bir birincisi başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” tabirlerini kullandı.

Kaftancıoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Kimi vakit kişi kendi başardığını ya da tarihi süreçlerdeki kendi tesirini hissedemeyebilir. Ben de bu kadar kıymetli bir süreçte ne yapabilirim ki, x vilayetinde gençlik kolu lideriyim, x ilçesinde gençlik kollarında çalışıyorum. Asla. 21’inci yüzyılın siyasetinde, 21’inci yüzyılda cumhuriyeti tekrar taçlandıracağımız, temelleri sağlam lakin kolonlarını çatlatmaya çalıştıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde sizin bulunduğunuz yerlerdeki kendinize itimadınız; güvenmeniz için çok sağlam münasebetleriniz var. Gençsiniz, akıllısınız, ahlaklısınız, diğeri için değil zira Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmak bunu gerektirir. Kendiniz için değil, bu topraklardaki herkes için inanarak uğraş ediyorsunuz. İşimizi yaparsak ki, gençlerin bunu bizlerden çok daha düzgün yaptığını biliyorum ben. Bunu da hissedersek şayet işimiz gerçekten bizim için güç üzere görünüyor lakin bizler için çok kolay.

ZOR OLANI İKTİDARDAKİ KÖTÜLÜK DÜŞÜNSÜN: Güç olanı iktidardaki kötülük düşünsün. Biraz evvel İstanbul hoş, sizlerle daha hoş demiştim. Sahiden bu İstanbul Planlama Ajansı da İstanbul üzere hepimizin birlikte nefes aldığı alanlar oldu. Ne dedik? Partimizde, inancımız var. Çalışkanlığımız var. Ekrem Liderimizin söylediği üzere ben de selamını ileteyim. Çalışkanlığımız var ve burada kocaman bir aile olduğumuzu bu anlarda çok ağır hissediyorum.

ASLA HAYALLLERİNİZİ KAYBETMEYİN: Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, boşuna Gençliğe Hitabe yazıp boşuna bu devleti, bu cumhuriyeti gençlere emanet etmemiştir diyorum. Sizlerle bir ortada olduğum için sahiden çok memnunum. Zira sizlerle bir ortada olunca gücümüzün artması bir yana, herhalde sizlerin gücü bizdeki yorgunlukları alıp götürüyor. Ben bu bağlamda İstanbul’da bu çalıştayı yapmış olmanız, İstanbul vilayet örgütümüze saha çalışmalarınızla takviye vermiş olmanızdan ötürü ve gençlik kolu liderimize bilhassa çok teşekkür ediyorum. Bir gün kendisiyle sohbet ederken ‘Benim hayallerim var’ demişti. Asla ve asla hayallerinizi kaybetmeyin ve gençlik örgütünün hayalleri, genel liderimizin amacıyla Türkiye’deki bütün mazlum ve mağdurların kurtuluşunun işareti olacaktır diyorum.” (HABER MERKEZİ)