Konya’da 4 köpeğin saldırısına uğrayan Umut, ağır bakımda uyutuluyor

Konya’nın Ereğli ilçesi Barbaros Mahallesi’nde 3 gün evvel, sokak üzerinde oynayan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Umut Ünlü, 4 sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Çevresini saran köpeklerin ortasında kalan Umut’u komşuları kurtardı. İhbar üzerine gelen sıhhat grupları tarafından ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürülen Umut, burada yapılan birinci müdahalenin akabinde Konya Kent Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun Bakım Ünitesi’nde uyutuluyor

Durumu ağır olan Umut’un tedavisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde sürdürülüyor.

“Oğlumu 3 gündür göremedim”

Oğlunun uyutulduğunu söyleyen 4 çocuk babası Durmuş Ünlü, Sokağa çocuk tek başına çıkmış. O sırada köpekleri bilmiyoruz olağan. Köpekler oğlumu ortaya alıyor. Muhakkak bir ses duyuluyor lakin vatandaş görmüyor. Daha sonra bir komşu şüpheleniyor. bir bakıyor ki dört tane köpek bir tane çocuğa saldırıyor. Komşu da tek başına müdahale edemiyor, korkuyor. Oğlunu çağırıyor. Oğlu da eline sopa alıp geliyor ve köpekleri kovuyor. Hekim ile yeni görüştük bir nebze daha düzgün gidiyor durumu. Ancak kesin bir şey diyemeyiz, daha yatacak dediler. Oğlum ağır bakımda yattığı için göremedim. 3 gündür bekliyorum. dedi.

“Hayvan dostu insanlarız”

Baba Ünlü,Hayvan derneklerinden bize reaksiyon geliyor. Hayvan katletme üzere bir şeyler diyorlar. Biz esasen hayvan dostuyuz. Biz hayvancılık yapıyoruz. Bu çocukta hayvanların içinde doğdu. Yalnızca bu hayvanların toplanıp muhakkak bir yerlerde bakılmasını istiyoruz. Yani biz bu hayvanların öldürülmesi taraftarı falan değiliz. Bu kimin misyonuysa o yerine getirmesi lazım. Köpeğim de var, kedim de var, tavuğum da var. Yani biz zati hayvanların içindeyiz. diye konuştu.

“Başı boş köpekler hayvanları öldürmüş”

Köpeklerin yalnızca insanlara değil hayvanlara da saldırdığını söyleyen baba Ünlü, 2-3 gün evvel 300 metre ileride 4-5 koyunu daha telef etmişler. Kurban Bayramı vaktinde ise 2 buzağıyı da telef etmişler. Köpekleri göstermek için görüntü çekmeye gittim. Biraz köpeklere yaklaşmak zorunda kaldım. Zira ispat etmem lazımdı. Gerimde 3-4 kişi destek olduğu için gittim. O görüntüyü çekerken köpekler bana da saldırdı, kendimi güç kurtardım. Yani şu anda ruhsal olaraktan yıprandım. Yani çocuğun halini düşünemiyorum. 8 yaşındaki bir çocuk. Bir de benim oğlum olağanda çok hassas. tabirini kullandı.