MEC Vakfı’nın kurbanlıkları muhtaçlık sahiplerine ulaştırıldı

Vakıftan yapılan açıklamaya nazaran, 17. Milletlerarası Kurban Organizasyonu’nun Türkiye ayağı kapsamında kurban vekalet kabulü devam ederken bir taraftan da kurban hisselerinin ulaştırılacağı gereksinim sahipleri tespit edildi. Süratli ve sağlıklı bir dağıtım için istekli gruplar tarafından yapılan hazırlıklar belirlenen plana uygun yürütüldü.

Afyonkarahisar’daki tesislerde İslami metotlara uygun olarak veteriner tabip, din vazifelisi ve noter nezaretinde tamamlanan kesim süreçleri sonrasında soğuk hava depolarında iki gün dinlendirilen etler, tekrar soğuk hava tertibatlı araçlarla dağıtımın yapılacağı vilayetlerdeki soğuk hava depolarına 13 Temmuz prestijiyle nakledildi.

16 Temmuz’da başlayan dağıtım çalışmalarında yaklaşık 2 bin istekli takım kendi araçlarıyla misyon alırken, dağıtımın yapılacağı 21 vilayette belirlenen gereksinim sahiplerinin adreslerine kurban etleri yaklaşık 4 bin istekli tarafından teslim edildi.

Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Osmaniye, Sakarya ve Yozgat’ta yapılan dağıtım çalışmalarında, toplumsal yardım maksatlı kesilen kurbanlıklarla birlikte toplam 36 bin 224 kurban hissesi gereksinim sahiplerine ulaştırıldı.

KAYNAK: AA