Mithat Sancar Ankara’da oyunu kullandı, ‘sandık güvenliği’ çağrısı yaptı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara’da Ayten Şaban Diri İlkokulu’nda oyunu kullandı. Eşi Ceren Sancar ve kızları ile sandığa gelen Sancar, burada oy kullanan seçmenlerden yoğun ilgi gördü. Sancar, oy kullandıktan sonra okulun bahçesinde kısa bir açıklama yaptı.

Sancar, Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinin yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Oyumuzu demokratik dönüşüm ve barış için kullandık. Bütün yurttaşlarımızın demokratik sorumluluk bilinci ile hareket edeceğine inanıyorum. Bu seçimler sadece Türkiye için değil dünya için de önemli. Türkiye, otoriter gidişin halk iradesi ile ve seçimlerle durdurulabileceğine dair çok önemli örnek oluşturacak başka ülkelere de ilham olacaktır.”

Sancar, seçim güvenliğine işaret ederek, “Herkesi bir kez daha sandığa davet ediyoruz. Sandığa sahip çıkmak konusunda hepimizin sorumlulukları var. Herkesin bu demokratik kararlılık ve olgunluk çerçevesinde hareket etmesini bekliyoruz. Yeni bir dönem başlıyor. Bugün anneler günü, annelere verebileceğimiz en güzel hediye çocukların geleceklerinden kaygı duymayacakları bir ülke olacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir