Otelci çifti öldüren yeğenlere 2’şer defa ağırlaştırılmış müebbet istemi

İstanbul Avcılar’da Yıldız çiftini öldüren sanıklar hakkında 2’şer kere ağırlaştırılmış müebbet mahpus istendi.

Esenyurt TEM Otoyolu Haramidere temas yolunda, 11 Ekim 2021 tarihinde bir arabanın yandığı ihbarı yapıldı. Araç söndürüldükten sonra yapılan incelemede, koltukta kan izleri tespit edildi.

Polis takımları, arabanın sahibi Nuri Yıldız’ın meskenine gittiğinde, eşi Esra Yıldız’ı (38) boğazı kesilerek öldürülmüş halde buldu. Nuri Yıldız ise 14 Ekim 2021 tarihinde, Beylikdüzü Dereağzı Mahallesi, Gaziler Caddesi ile Vilda Sokak ortasında bulunan boş bir toprakta, başından tabancayla vurulmuş olarak bulundu.

Şüphelilerin Esra Yıldız’ı boğazını keserek meskeninde, Nuri Yıldız’ı da kaçırarak, Beylikdüzü’nde tabancayla öldürdüğü, arabasını de ateşe verdikleri belirlendi.

Soruşturma sırasında incelenen güvenlik kamera imgelerinde Esra Yıldız’ın öldürüldüğü gece konutuna gelen koyu renk şapkalı ve maskeli iki erkeğe kapıyı açtığı, bu bireylerin 10 dakika sonra binadan çıktıkları tespit edildi.

Nuri Yıldız’ın ise, Beyoğlu’ndaki bir otelden tek başına ayrıldıktan sonra, bir parkın önünde dörtlüleri yanan bir arabanın önünde durduğu, daha sonra Edirne istikametine gittiği belirlendi. Soruşturma belgesinde Nuri Yıldız’ın arabası Bahçelievler, Köroğlu Sokak’ta görüntülenirken, aracın ön camının çatlak olduğu tespit edildi.

7 KUŞKULU GÖZALTINA ALINDI

Nuri Yıldız’ın Beylikdüzü’nde cesedinin bulunduğu bölgede cinayette kullanılan 9 milimetre çapında tabanca da bulundu. Polis, Bahçelievler ve Esenler’deki iki adreste öldürülen çiftin yakını 4’ü bayan 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

2’ŞER SEFER AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı otelci çift cinayetiyle ilgili soruşturmayı tamamladı. Nuri Yıldız’ın öz yeğenleri olan Aleyna (21), Mühyettin (36) ve Ferhat Yıldız (28) hakkında ‘Kasten adam öldürme’ kabahatinden 2’şer kere ağırlaştırılmış mahpus cezası istemiyle dava açtı.

“9 AYDIR YAŞAMIYORUM”

Kızının fotoğrafı ve elbisesini sahibi olduğu anaokulundaki odasına asan Esra Yıldız’ın annesi Yasemen Dalkılıç, “Onlar dışarıda nefes alırken, ben burada nefes alamıyorum. Ben 9 aydır yaşamıyorum, bir enkazım. Yavrumun katillerinin en ağır cezayı aldıkları anı görmek için yaşıyorum. Ceza almaları için elimden geleni yapacağım” dedi.

“DOSYADA KANITLAR SABİT”

Avukat Eren Serdar yaptığı açıklamada, savcılığın hazırladığı iddianamenin Küçükekmece Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildiğini belirtti.

Serdar, “Sanıklar, ‘Kasten adam öldürmek’ cürmünden 2’şer defa ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus, ‘Mala ziyan verme’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ kabahatlerinden yargılanacak. Evrakta kanıtlar sabit” dedi.