Paolo Cannavaro’dan, Kim Min-Jae açıklaması

İngiltere Premier Lig gruplarından Chelsea, Napoli’den Kalidou Koulibaly transferinde sona geldi. Kalidou Koulibaly’nin yokluğunu Kim Min-Jae ile doldurmak isteyen lakin Fenerbahçe ile yaptığı bonservis görüşmelerinde sonuç alamayan Napoli cephesinden açıklamalar geldi.

Bir periyot Napoli’de oynayan ve Güney Koreli yıldızı Çin’den tanıyan Paolo Cannavaro, Kim Min-Jae ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“KIM DÜZGÜN STOPER”

La Gazzetta dello Sport’a röportaj veren İtalyan efsanesi Paolo Cannavaro, “Kim hakikaten de çok yeterli bir oyuncu. Fizikî olarak güçlü, süratli ve sağlam bir oyuncu. Koulibaly üzere bir oyuncunun alternatifi olarak beni ikna eden bir seçenekti. Koreli oyuncuları seviyorum. Sahiden de çok yeterli çalışıyorlar. Kim sağlam bir stoper lakin tekrar etmek gerekirse ona da çok fazla baskı yapılmamalı. Hangi oyuncu gelirse gelsin Koulibaly ile karşılaştırılacaktır. Ancak baskı altında kalmamalı” sözünü kullandı.

“KIM, ŞAMPİYONLAR LİGİ OYUNCUSU”

Napoli Teknik Yöneticisi Luciano Spalletti ise Güney Koreli isim hakkında “Kim, Şampiyonlar Ligi düzeyinde bir oyuncu” tabirlerini kullanmıştı.