Sakatlık haberlerinin akabinde Lucescu’dan Jesus’a reaksiyon

UEFA Avrupa Ligi B kümesi birinci hafta çabasında Fenerbahçe, Dinamo Kiev’i ağırladı. Maçtan 2-1 galip ayrılan sarı-lacivertliler kümelere galibiyetle başladı.

Fenerbahçe’ye karşı yenilgi alan Dinamo Kiev’in Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu, ülkesi Romanya basınına açıklamalar yaptı.

İşte Mircea Lucescu’nun açıklamaları:

“Aşırı bir agresiflik gösterdiler”

Fenerbahçe oyuncularının çok agresif olduğunu belirten Lucescu, “Fenerbahçe maçı boğa güreşi üzereydi. Maçın birinci dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere atıyorlardı. Sonradan agresif davranmaya başladılar ve sonuna kadar bu türlü devam ettiler. Çok bir agresiflik gösterdiler” dedi.

“Shaparenko ve Buschan ameliyat olacaklar”

Sakatlanan oyuncular hakkında bilgi veren Rumen çalıştırıcı, “Hastanedeki iki futbolcuya nasıl reaksiyon vereceğini görmek isterim. Shaparenko ve Buschan Barcelona’ya gitti, ameliyat olacaklar. Shaparenko’nun çapraz bağları koptu, 6 ay yok. Kaleci de dizinden sakatlandı ve en az bir ay yok. Öbür kaygılarımız yokmuş gibi!” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde baskı vardı”

Fenerbahçe’nin kendilerinden intikam almak istediklerini söyleyen Mircea Lucescu, “Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde baskı vardı. Şiddete teşvik edildiler ve şiddetle karşılık verdiler. Bu maçtan evvel rövanştan ve intikamdan bahsediyorlardı. Biz onları Şampiyonlar Ligi’nden eledikten sonra.” dedi.

“Bize hakaret ettiler”

Fenerbahçe’nin sert oynadığını tez eden Lucescu, “Hakem dehşetli derecede hoşgörülüydü. Bu Fenerbahçe’nin sert oynamasına müsaade verdi. Fenerbahçe taraftarının baskısına boyun eğdi. Taraftarlar alana ellerine ne geçerse attılar. Bize hakaret ettiler.” ifadelerini kullanarak kelamlarını noktaladı.