Fatih Altaylı Dilan Polat ve Engin Polat’a ateş püskürdü! Bir yerden sonra

GÖKMEN ÖRKMEZ/ GÜNBOYU

Kırmızı bülten ile aranan Muhammed Yakut, sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve Engin Polat hakkında “kara para aklama” iddialarında bulunmuştu. Bu iddialar devam ederken gazeteci Seher Sultan’da Dilan Polat çiftine ait vergi kayıtlarını sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Bu iddiaların ardından Gazeteci Fatih Altaylı da katıldığı bir programda çift hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Lüks yaşamları ile sık sık gündeme gelen Dilan Polat-Engin Polat çifti hakkında kara para aklama iddialarının ardından uzun süre gündemden düşmedi. Bu iddiaların ardından gazeteci ve avukatlar konuyla ilgili araştırmalar yapmışlardı.

Gazeteci Fatih Altaylı katıldığı bir programda Dilan Polat’a ait ortaya çıkan vergi kayıtların ardından şunları söyledi:

“Polat çifti memleketin aynasıydı. Ancak hayatlarını ve varlıklarını fazlaca göze sokunca ve bir de bir yayına katılıp, “Günde 750 bin TL harcıyorum” deyince film koptu. Dilan Polat magazin basını figürüydü. Armağan Çağlayanda çıktı konuştu. Günde 750 bin TL harcamak için yılda 300 milyon TL’ye yakın bir gelir elde etmek, böyle bir gelire sahip olmak için vergi öncesi üç aşağı beş yukarı 500 milyon TL kâr elde etmiş olmak ve bunu da beyan ederek vergisini ödemiş olmak gerekiyordu.

Ayrıca böyle bir kârı şirketten kâr payı olarak almanın da ayrıca bir vergisi vardı. Bu paralar konuşulunca, herkesin aklına “Peki bunlar ne kadar vergi ödemiş acaba?” sorusu geldi. Bu konudaki sorulara çiftten yanıt gelmeyince, bu işin peşine düşüldü ve Polat’ların pek de vergi ödemediği ortaya çıktı. Ve şimdi herkes Dilan Polat ve eşinin vergisini konuşuyor.

Değirmenin su kaynağına bakılıyor. Açıkçası ben kendi adıma Dilan Polat’a ve eşine teşekkür etmek istiyorum.

Bu ülkeye “Para kazananlar vergi ödemeli, çok para kazananlar çok vergi ödemeli” gerçeğini hatırlattıkları ve istemeden de olsa öğrettikleri için. Onlar sayesinde artık herkes “Aaaa, vergi diye bir şey varmış” demeye başladı.”

Sözlerine devam eden Fatih Altaylı, “Çıkmışlar bağırıyorlar, bizim üstümüze geliyorlar, diyorlar. Sen kendi üstüne getirtiyorsun. Sen kendin itiraf ediyorsun. Bir yerden sonra o paralar saklanmıyor. Görgüsüzce paraları saçıp savuruyorlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx